השבוע אישר שופט מחוזי את פיטורי אישה שרצתה לשאוב חלב אם, במקום העבודה. האישה פוטרה לאחר הלידה על ידי מעבידיה, לאחר שביררה על מקום שאיבה מתאים.

 

השופט מחוזי ביוסטון ארה"ב, דחה את התביעה של דוניסיה וונטרס  וקבע  כי הנקה אינה מצב רפואי כמו הריון ולידה ולכן לא חלים על הנקה חוקי הריון ולידה במקביל לא חלים על הנקה חוקים נגד הפלייה מינית. למעשה בקביעה זו אישר השופט את פיטורי האישה, ששום חוק לא הגן עליה.

 

עוד בonlife:

 

דוניסיה וונטרס עבדה כשנה בחברת 'קרן יוסטון', עד שבשנת 2007 ילדה. היא שמרה על קשר עם עובדי המשרד ועמיתיה לעבודה. חשוב לציין כי בחברה המדוברת אין מדיניות ברורה לגבי חזרה לעבודה או הנקה. לטענת וונטרס "הכל היה בסדר עד לרגע שעלה נושא שאיבת חלב". וונטרס הניקה והיתה מעוניינת להשתמש בחדר אחורי על מנת לשאוב חלב אם לתינוק.

 

תוך זמן קצר פוטרה מעבודתה, לטענתה על רקע הרצון לשאוב חלב אם ולאפשר לה לשלב בין הנקה לעבודה. השופט שדן בתיק הסכים עם העובדה כי וונטרס פוטרה כנראה על רקע הרצון לשאוב חלב אבל טען כי החוק אינו מגן על הנקה, כיוון שהנקה אינה קשורה לחוקי הריון ולידה.

 

חשוב לציין כי המקרה קרה בשנת 2007, כשנה אחר כך, ב- 2008, השתנה החוק האמריקאי. החוק החדש דורש סטנדרט הוגן ואפשרות הוגנת לנשים להניק עד 12 חודשים מהלידה.

 

בארץ אין חוקים התומכים בהנקה של אמהות עובדות ואין מיסוד של נושא שאיבת חלב, במקומות עבודה. למעשה, בפורום תרומת חלב אם, ציינו בפנינו שכל אישה תלויה במקום העבודה שלה וברצון הטוב של הממונים עליה לאפשר לה לשאוב חלב.

יתרונות ההנקה וחלב אם על ההגנה החיסונית ועל הקשר בין האם לתינוק, ברורים ומוכרים. חלב אם הוא ההרכב תזונתי המתאים ביותר למערכת העיכול של התינוק ומהווה הרכב מיטבי לגדילתו ולהתפתחותו. רופאים, חוקרים וארגון הבריאות העולמי טוענים כי שימוש בחלב אם יכול לחסוך הוצאות רבות הכרוכות בטיפול במחלות שונות, ששכיחותן גבוהה באופן ניכר אצל תינוקות שאינם ניזונים מחלב אם.

 

על פי החוק בארץ, אישה עובדת רשאית להיעדר מעבודתה שעה אחת ביום, במשך 4 חודשים, מיום סיום חופשת הלידה. מדובר על אישה העובדת משרה מלאה ושעת ההיעדרות, המוקדשת להנקה או לכל צורך אחר, לא תנוכה משכרה של האישה.

 

מעבר להתייחסות הזאת בחוק, אין חוקים התומכים בהנקה. חברת הכנסת אורית זוארץ העלתה הצעת חוק בשנת 2010, שעדיין לא עברה בכנסת, לתמיכה ולהסדר מקומות לשאיבת חלב. ההצעה כאמור עדין לא עברה ואמהות מניקות אמורות לנסות למצוא מקומות כדי לשאוב ולתמרן בין הנקה לקריירה.

 

מבדיקה בפורומים להנקה עולה תמונה מצערת: נשים המעוניינות לשאוב חלב עושות זאת ברכב או אפילו בשירותים הציבוריים בעבודה. הן מאפסנות את חלב האם השאוב בצידניות ומעידות שהנושא בעייתי ומתיש.  

להניק במקום העבודה?

במשרד הבריאות, בניסיון לתמוך בהנקה, פרסמו מסמך המלצות לעידוד הנקה ולשאיבת חלב אם. המסמך מהווה המלצות בלבד והוא לא מעוגן בחוקים ולכן ברוב מקומות העבודה, לא מיישמים המלצות אלו.

 

עו"ד יעל פרי, מומחית בדיני עבודה, מסבירה כי משרדי ממשלה מחויבים בהנחיות החדשות של משרד הבריאות, ולפחות בהם אמורים לתמוך בהנקה ולאפשר לאמהות לשאוב חלב.

 

על פי עו"ד פרי אלו ההמלצות:

1. יש להקצות חדר מיועד – או במידת הצורך מספר חדרים - לאמהות מיניקות לשם שאיבת חלב, רצוי בקרבת מקום עבודתן (להלן "החדר").

2. על החדר להכיל לפחות את הפריטים הבאים: מקום נוח לישיבה עבור מספר עובדות (לכל הפחות שולחן וכיסא), שקע חשמלי ומקרר קטן לשם אחסון החלב

3. חשוב לוודא כי בקרבת החדר או החדרים קיימים אמצעים לשטיפת ידיים ולשטיפת משאבת חלב (כיור, מים זורמים, סבון, מגבות נייר וכו').

4. על המשרד להעמיד לרשות העובדת חומרי הסברה של משרד הבריאות בנושא העקרונות לשאיבת חלב אם ולאחסונו.

5. יש לוודא כי החדר מסומן בהתאם (ע"י שלט, למשל).

6. על המשרד לאפשר לעובדת הפסקות על-פי הצורך במהלך יום העבודה, לשם שאיבת חלב, ובלבד שמכלול ההפסקות לצורך זה לא יעלה על שעה.